בלט דיסק בגב

בלט דיסק גב תחתון או צוואר הוא מצב רפואי בו בעצם הגרעין הג'לטיני, החומר אשר אותו עוטף הדיסק נלחץ וכתוצאה מכך בולט כלפי חוץ. הלחץ אשר מביא למצב של בלט בגב לרוב נגרם בעקבות שחיקה אשר מתרחשת עם הזמן כתוצאה ממאמץ מרובה של סחיבת משקלים כבדים, ישיבה או עמידה ממושכת, חבלה בעמוד השדרה אשר נגרמה מתאונה, פציעת ספורט, ועוד. ישנן סיבות רבות אשר בעקבותן יכול להיגרם בלט דיסק בגב.

בלט דיסק גב תחתון מאובחן לרוב בעקבות תלונות על כאבים בגב התחתון אשר מפריעים לתפקוד היומיומי. במצב חמור של בלט דיסק בגב כאבים אלו יכולים להימשך מספר חודשים, אך במקרים הקלים יותר של בלט בגב לרוב הוא חולף לאחר מספר שבועות. כאשר מדובר במקרה של בלט דיסק גב תחתון חמור, לעתים המצב יכול להתפתח לכדי דלקת, ולכן כדאי לגשת לטיפול עם הופעת הכאב ולא להמתין להחמרתו. בלט דיסק בגב חמור יכול לגרום לתסמינים נוספים המתבטאים בכאבים באזורים שונים בגוף, במידה והכאב  בלט בגב חמור הכאב מקרין לאזורים אחרים.

הטיפול במקרה של בלט דיסק הוא לעתים פיזיותרפיה, טיפול אשר לרוב לוקח זמן רב, או טיפול פולשני יותר כמו ניתוח או זריקות, תלוי כמובן בחומרת המצב. ברוב המקרים אין  צורך בטיפול פולשני או תרופתי לבלט דיסק בגב מאחר וקיימים פתרונות יעילים אחרים, חדשניים יותר, כמו טיפול בגלי הלם איזון השלד אוסטהופטיה אשר הוכח כאפקטיבי במקרים של בלט בגב ובעיות גב אחרות.

פנו עוד היום למרכז CRT לפרטים נוספים אודות טיפול בגלי הלם בבעיה של כאבי גב בלט דיסק גב תחתון או פריצת דיסק.

למידע נוסף חייגו 077-9971722

.המרפאה הנה הנציגה הבלעדית ושותפה של חברת "CRT" גרמניה. במרכז פעילותנו נעשה שימוש בטכנולוגיית ה-CRT, טיפול חדשני ומתקדם, המותאם לסטנדרטים של המאה ה-21, שמטרתו שיקום הגוף ברמת התא, טיפול בכאב ובעיקר בשורש הבעיה, טיפול בבעיה עצמה ובבעיות עתידיות שעלולות לנבוע מאותו מקור.