שאלות ותשובות

מהי רפואת CRT מה חדש ברפואת ?CRT 
CRT  הם ראשי התיבות של .Cell Regeneration Therapy עיקר הרעיון הוא טיפול בבסיס התא ובמידע הצבור בו.

האם נעשה שימוש במכשור כלשהו? 
אכן. ב- CRT נעשה שימוש בציוד מתקדם בשיטת הריפוי של גלי הלם. מכשיר האורתוספק (Orthospec™), מכשיר גדול ועוצמתי המפיק גלי הלם אקוסטיים בעוצמה גבוהה המיועדים לריסוק הסתיידויות, ריפוי דלקות וזירוז תהליך הריפוי באזור הפגוע.

תוך כמה זמן תורגש הקלה בכאבים?
על-פי מחקרים שנערכו ועל-סמך עדות חולים שטופלו באמצעות שיטת ,CRT במרבית המקרים ניתן להרגיש הקלה, מיד עם סיום הטיפול הראשון.

באילו מקומות נחקרו והתנסו בשיטת הCRT ?
השיטה נחקרה ונוסתה שנים רבות בגרמניה באוניברסיטאות, מרכזים רפואיים בתי חולים ובסניפי CRT בישראל.

באלו בעיות השיטה מטפלת 
שחיקת סחוסים, פריצת דיסק, דורבן, בעיות מפרק וקרסול, בעיות וקושי בתנועת אגן, בעיות ברכיים כולל מיניסקוס ורצועות, טניס אלבו וגולף אלבו, פרוזן שולדר (כתף קפואה), הסתיידות בכתף, תסמונת התעלה הקרפלית, טריגר פינגר (אצבע הדק) ובעיות אורתופדיות נוספות.

משמעות ה- CRT  והאם קיים סיכון בשימוש בשיטת הטיפול?    
עקרונית לא קיים סיכון  בשימוש בטכנולוגית CRT. בשיטה זו חלים תהליכים תוך-תאיים מסוימים, אך אין לה תופעות לוואי לצד השלילה. תפקוד לקוי או חוסר תפקוד של התאים יכולים להצביע על בעיה קלינית, חשוב לציין שעד היום לא נצפו נזקים כתוצאה משימוש במכשירים.
לצד החיוב, במרבית המקרים הבעיה נפתרת לגמרי ובמקרים אחרים חלה הקלה עצומה במידת הכאב והמגבלה הגופנית. ה  CRT- מעורר פעולות שהיו קיימות קודם לכן בגוף בחלקי התא שלא נפגעו.

תוך כמה זמן תורגש הקלה בכאבים? 
במרבית המקרים מדובר בסדר גודל טיפול יחיד עד לסדר גודל של כעשרה טיפולים במקרים הדורשים טיפול מורכב יותר, כאשר על פי מחקרים שנעשו ועל סמך עדויות של מטופלים, ניתן לחוש הקלה כבר לאחר הטיפול הראשון.

מהם יתרונותיה של שיטת ה  CRT?
טיפול בשורש הבעיה  כזו שמקנה איכות חיים טובה יותר, הטיפול אינו פולשני ללא כאב ואינו כרוך בנטילת תרופות ואין לה תופעות לוואי.

האם יש עוד דברים שמשתלבים בטיפול?
חלק גדול מהטיפול נעשה במקום, עם זאת מכיוון שמדובר ברעיון שביסודו הוא הוליסטי, תוך הבנה שכל ריפוי נובע מתוך תהליכים פנימיים (עם ההשפעות החיצוניות של הטיפול), אנו משלבים בתוך הטיפול טכניקות של איזון ותיקון המפרקים בתוספת הדגמות והדרכות לביצוע תרגילים בבית, לנוחות ושיפור מצבו הבריאותי של הלקוח.

האם השיטה והמכשירים מאושרים לטיפול ע"י משרד הבריאות? 
מכשירים אלה ויעילותם נבחנו ונבדקו בבתי חולים ובמכוני מחקר באירופה, והם מאושרים לשימוש בהתאם לתקנות ולסטנדרטים של מוצרים רפואיים: DIN EN ISO 9002/DIN EN 46002 ועל פי קווי ההנחיה של CE 0482 EEC/42/93. כמו כן הם מאושרים לשימוש בישראל ע"י משרד הבריאות הישראלי, קנדה, אוסטרליה, ניו זילנד, הונג קונג וארצות אירופה.

במרבית המקרים, התוצאות המידיות והנראות לעין הושגו בטיפולים בבעיות כאבי מפרקים, חידוש סחוסים, דלקות פרקים, דורבן, טניס אלבו, תסמונת התעלה הקרפאלית, מיגרנות וכאבי ראש, בעיות גב, בלט ופריצת דיסק, עור, ריפוי צלקות והקלה בכאבים כרוניים ואקוטיים. מטופלים מדווחים על הצלחת הטיפולים גם בתחומי הרפואה הכללית, האורתופדיה הדרמטולוגיה ועוד.

האם הוצאות הטיפול מוכרות ע"י חברות הביטוח?

הוצאות עלות הטיפולים מוכרות על ידי חברות הביטוח הפרטיות למבוטחים בביטוחי בריאות.

אני סובל מכאבי ברכיים ושחיקת סחוסים האם השיטה בונה סחוס חדש? 
הטיפול הייחודי בשיטת CRT בונה את רקמת הסחוס מכשיר "Auralon C" מכוון מחדש את אותות האיברים הפגועים למסלולם המקורינורמאלי והבריא. הטכניקה הייחודית מאפשרת את חידוש פעילות תאי הסחוס (כונדרוציטים),

אני סובל משחיקת סחוס וגם טניס אלבו האם הטיפול שלכם מטפל במקביל והאם אצטרך לשלם כפול? 

המתודולוגיה הטיפולית של שיטת CRT מתייחסת על פי התפיסה המדעית בעולם הרפואה לגוף המטופל כמכלול (הוליזם). תפיסה לפיה כל מערכות הגוף נשענות זו על זו ופועלות בתיאום, שיטת CRT פועלת בו זמנית על כל מערכות הגוף החיוניות שיטה זו מחזקת את מכלול התפקודים והמרצת מערכות החיסון ועידוד יכולת הריפוי הטבעית של הגוף ומחזירה תפקודים שאבדו במהלך השנים עקב מחלה, פציעה וכיוצ"ב. כתוצאה מכך, חל שיפור ניכר לא רק בבעיה בעטיה הגעת לטיפול, אלא גם בשאר מערכות הגוף החיוניות.

איך המכשיר בונה סחוסים? 
חילוף חומרים (מטבוליזם) ברקמות גוף האדם, נשלטים על ידי שדות מגנטים ואלקטרונים. גוף בריא מווסת את התחדשות התאים והרקמות עם אותות משלו. לעומת זאת רקמה שניזוקה (לדוגמא, סחוס), תפקודה לקוי ולעיתים קרובות משבשת את אותות הגוף ומונעת את התחדשות התאים. התוצאה: כאב, והפחתת תנועתיות המפרקים, סימפטומים שוודאי מוכרים לך והביאו אותך לחפש פתרונות וחלופות לפתרונות שהוצעו לך עד עתה. CRT מספקת טיפול אשר מכוון מחדש את אותות האיבר הפגוע ומכיילת אותם בחזרה למסלולם המקורי, הנורמאלי והבריא, כפי שרק אותות במצבם הטבעי מסוגלים להפעיל מחדש את המטבוליזם ולהחיות את רקמת הסחוס.