פריצת דיסק צוואר

כאבי צוואר פריצת דיסק צווארי
דרכי הטיפול בשיטת CRT בפריצת דיסק צווארית וכאבי צוואר ע"י איזון השלד וחוליות הצוואר בשילוב שיטת CRT מציעה טיפול יעיל ומוכח לבעיות צוואר אקוטיות וכרוניות. המניפולציות הצוואריות הוכחו כיעילות מאד בשחרור החוליות  וביצירת טווחי תנועה גדולים יותר וחידוש צמיחת סחוסי הצוואר בעזרת מכשיר האורלון.
רצוי בנוסף לשמור על גמישות וחיזוק שרירי צוואר במגוון תרגילים.

כאבי צוואר כאבים שכיחים כאבי צוואר, עלולים להופיע באופן ספונטני וחריף כגון טורטיקוליס (צוואר תפוס) או ככאב כרוני ומתמשך המלווה בהגבלת תנועה מתמשכת. כאבי צוואר חריפים הנם חדים, בלתי נסבלים ואף עלולים להקרין כאב חד אל הכתף, הזרוע והאמה כאבי ראש כולל מיגרנות. כאבים כרונים ומתמשכים הנם כאבים עמומים יותר שבדרך כלל מתעצמים במזג אויר קריר ולאחר עומסים פיזקאלים ומתח נפשי.
עם כניסת המין האנושי אל העידן המודרני, התרחשו כמה שינויים דרמטים ביציבתנו. אנו יושבים במשרד, אל מול הטלויזיה, ברכב ובנסיעות שונות. מאז נכנסו צגי המחשב לתמונה, הוחרפה הבעיה ויש עליה ליניארית בתופעות הליקויים המכאנים בעמוד השדרה, נתון המאיץ את השחיקה במפרקי עמוד השדרה ומעלה את רמת הכאב.

כאבי צוואר הגורמים ישנם כמה גורמים עיקריים להופעת כאבי צוואר (Cervicalgia), אך השכיח מכולם הוא השחיקה בסחוסי הצוואר. הסחוסים מייצגים את הדיסקים הבינחולייתיים ואת הסחוסים שנמצאים בין המפרקים האחוריים של עמוד השדרה הצווארי. הדיסק הבין חוליתי  מורכב משני חלקים עיקריים:
1. החלק המרכזי/גרעין הדיסק – Nucleus Polposus) NP), חומר דמוי ג’ל המכיל ברובו מים.
2. מעטפת חיצונית הנקראת Annulus Fibrosus) AF), חומר סיבי העשוי טבעות היקפיות ומורכב מרקמת חיבור קשיחה המכילה קולגן.
באופן תקין אין תנועה של ה-NP לכיוון ה-AF. אך בתהליך השחיקתי של הדיסק וכתוצאה מתנועות  ולחץ על חוליות הצוואר  נוצרים בקעים וסדקים בטבעות ה-AF. בעקבות הסדקים הללו ה-NP מסוגל לנוע בחופשיות רבה יותר ולחדור אל ה-AF ובכך לגרום לבליטה ומאוחר יותר לפריצת הדיסק.
סיבה נוספת לכאבי צוואר היא שחיקה הנובעת בעיקר מישיבה ממושכת במנחים לא בריאים. ראש נטוי לפנים מול צג המחשב, סטייה ימינה או שמאלה אל מסך הטלוויזיה ונהיגה ממושכת. אם מרכיבים משקפי ראייה, יש לבדוק מדי שנה את מספר העדשות בכדי לוודא שאין צורך בזוג עדשות חדש.
פגיעותו של עמוד השדרה הצווארי נובעת ממורכבותו האנטומית וממגוון תנועותיו. רוב כאבי הצוואר הינם מכאניים ביסודם ונגרמים ממאמץ ועומס יתר הנלווים לארגונומיה ויציבה לקויה. במעט מן המקרים יכולים כאבי צוואר לנבוע ממחלות ריאומטיות, מחבלות (צליפת שוט) דלקות זיהומיות ועוד. כאבי צוואר יכולים להיות חריפים או כרוניים במהותם. התקף של כאבי צוואר חריף יכול להתחיל באחת או באופן הדרגתי ולהימשך עד שלושה חודשים. כאבי צוואר כרוניים הינם לרוב פחותים בעוצמתם אך עלולים להימשך גם חיים שלמים. כאבי צוואר יכולים להתמקד באזור מסוים בצוואר בלבד או להקרין כאב במורד הידיים או במעלה הראש. לעיתים ילווו כאבים אלו בסימנים נאורולוגיים כגון: נימול, חולשה ואובדן רפלקס. להלן בעיות עמוד שדרה צווארי נפוצות:
כאבי צוואר וכאבי נקיעה מתיחה – אלו כאבי צוואר על רקע של נזק לשריר או רצועה באזור הגב התחתון. פציעה זו נפוצה ונגרמת מעומס יתר בגין יציבה לקויה או בעקבות תאונות דרכים. הסימפטומים האפשריים: כאבי צוואר, כאבי ראש, סחרחורות התכווצות שרירים חריפה, הכאב מחמיר בפעילות ונרגע במנוחה.
בלטפריצת דיסק – הדיסק הינו רקמה סחוסית המצויה בין חוליות עמוד השדרה. פגיעה בדיסק (כתוצאה מעומס חוזר או חבלה חד פעמית) עלול לגרום לשינוי במקומו האנטומי וללחץ על אחד העצבים היורדים במורד הרגל. הסימפטומים האופייניים: כאבי צוואר, כאבים במורד היד, שינויים תחושתיים ביד, חולשת שרירים, התכווצות שרירים חריפה, הכאב מחמיר בפעילות.
תעלת חוט השדרה מוצרת – תעלת חוט השדרה מעבירה דרכה את חוט השדרה ואת העצבים היוצאים מבין החוליות לכל חלקי הגוף. כתוצאה מנטייה גנטית, מניוון (מעל גיל 50) ממושך או כתוצאה מחבלה חד פעמית, תעלה זו עלולה להיות מוצרת ואגב כך ללחוץ על חוט השדרה או על אחד או יותר מן העצבים היורדים במורד הידיים. העצב או העצבים הלחוצים יכולים ליצר מגוון סימפטומים בעיקר בידיים. הסימפטומים האופייניים: כאבי צוואר, כאבים לאורך היד, שינויים תחושתיים ביד, חולשת שרירים, התכווצות שרירים חריפה, הכאב מחמיר לרוב בפעילות ונירגע במנוחה.
דלקת מפרקים – כאבי צוואר יכולים לנבוע גם מדלקות פרקים כאשר המחלה הנפוצה שבהן היא .Osteoarthritis מחלה זו הפוגעת כמעט בכולם מעל גיל 40 ברמות חומרה שונות גורמת לבלאי של הסחוסים העוטפים את המפרקים בגופנו כולל פרקי השטחה של עמוד השדרה. הסימפטומים האופייניים: כאבי צוואר, נוקשות, הכאב נרגע בפעילות.

ישנם טיפולים רבים עבור פריצת דיסק צוואר כאשר דרך הטיפול תלויה ברמת החומרה של פריצת דיסק צוואר אצל המטופל. דרכי הטיפול הקונבנציונאליות עבור פריצת דיסק צוואר נעות בין טיפול תרופתי ופיזיותרפיה ועד לניתוח להסרת הדיסק והחלפתו.

אנחנו במרכז CRT מציעים לאנשים אשר סובלים מבעית פריצת דיסק צוואר ובלט דיסק נוקשות כאב וכו' טיפול חדשני בגלי הלם אשר נוצר בעזרת הטכנולוגיות המתקדמות ביותר והוכח כאפקטיבי במיוחד לטיפול בבעיות גב וצוואר, ביניהן פריצת דיסק צוואר וסוגים שונים של פריצת דיסק.

סובלים מכאבים בעקבות פריצת דיסק צוואר ? פנו אלינו עוד היום ונשמח לסייע לכם בהקלה מהירה ולאורך זמן.