טיפים לטיפול בדורבן העקב

טיפים למניעת תופעת דורבן העקב

דורבן בעקב הוא בעצם דלקת בעקב אשר נגמרת בעקבות עומס יתר, וגורמת לכאבים בכף הרגל ובאופן ממוקד באזור העקב. מרבית האנשים אשר סובלים מכאבים בעקבות דורבן בעקב הם אנשים אשר מבלים זמן ממושך בעמידה על הרגליים, או הליכה או ריצה, וכך נוצר עומס רב על העקב ומתפתח דורבן בעקב. לכן בהתאמה רוב האנשים אשר סובלים מדורבן בעקב הם ספורטאים, רקדנים, ועוד אנשי מקצוע אשר מרבית עבודתם מתבצעת בעמידה או הליכה ממושכת. דורבן בעקב יכול להופיע גם אצל אנשים הסובלים מהשמנת יתר, בעקבות נעילת נעליים לא מתאימות או אנשים הסובלים מבעיה מיוחדת בכפות הרגליים כמו למשל רגליים שטוחות.

אבחון של דורבן בעקב לרוב מתבצע בעקבות תלונות על כאבים בעקב, בעיקר בעת קימה ממנוחה או משינה.

התשובה לשאלה איך מטפלים בדורבן בכף הרגל או בדורבן בעקב לצורך העניין, הינה מורכבת, מאחר וישנן דרכים ושיטות רבות, קונבנציונאליות או אלטרנטיביות, המציעות טיפול בדורבן העקב . לא משנה באיזו דרך תבחרו עבור טיפול בדורבן העקב סביר להניח כי ההנחיה הראשונה שתקבלו להצלחת הטיפול היא מנוחה, והמלצה לנעילת נעליים נוחות ומתאימות. אחת השיטות המומלצות ביותר עבור טיפול בדורבן העקב, אשר הוכחה כאפקטיבית באחוז גבוה של המקרים, היא הינה טיפול בגלי הלם.

במרכז CRT אנחנו מציעים טיפול בגלי הלם על ידי כירופרקט או פיזיוטרפיסט מוסמך כפיתרון יעיל לבעיית דורבן העקב ולמגוון בעיות גופניות נוספות.

איך מטפלים בדורבן בכף הרגל?

*יש לזכור שכאבי דורבן העקב נובעים כתוצאה מדלקת  כתוצאה מאי איזון הגוף ומנח לא נכון של כף הרגל יש להוועץ עם מומחה לאיזון עמוד שדרה.

*זכור שמשכחי כאבים וכדורים נוגדי דלקות לא פותרים את בעיית דלקת דורבן העקב אלה לעיתים נותנים תחושת תרדמת ולעיתים המצב מחמיר לאחר נטילת תרופות והם בעלי תופועות לוואי הפוגועות במערכת העיכול בכבד ובמערכת החיסונית.

*כדי למנוע כאבי דורבן שים מדרס עם חור באמצע כדי למנוע מגע ישיר של הדורבן עם הנעל.

*רצוי להמנע מזריקות למיניהן שהם עללות לעזור אך הן בעלי תופועות לוואי  רבות כגון גרימת סכרת ובדרך כלל תופעת דורבן העקב חוזרת לאחר תקופה.

*מדרסים יכולים להקל על דורבן מיכוון שהם מסיטים את העומס ממפרק העקב אך יש לזכור שפתרון זה לא תמיד נכון ולעיתים יקר.

*נעלים נוחות יכולים לשפר את מצב דורבן העקב  אך לא תמיד פתרון זה יעיל.

*יש לבצע  תרגילי איזון יחודיים ביום יום על מנת לשנות את העומס על מפרק העקב יש להוועץ עם מומחה.

*אחת ההמלצות החמות ביותר היא להוריד את עומס החומציות במפרקים, לכן רצוי להימנע ממזונות ממשפחת הסולניים. יש להימנע ממזונות אלרגניים ומסוכרים פשוטים המחלישים את הגוף ומחמירים מצבי דלקת. גם עודף חלבון – בעיקר מהחי אינו רצוי.

*יש להפחית צריכת חומצות שומן המעודדות מצבים דלקתיים ולצרוך יותר חומצות שומן המפחיתות מצבי דלקת.

*חשוב לצרוך מזונות עשירים באנטיאוקסידנטים, אשר שומרים על בריאות ותקינות המפרק ורקמת הקולגן כגון ויטמין C.

*רצוי לשמור על משקל נכון.

 

אם עדיין לא קיבלתם תשובה לשאלה איך מטפלים בדורבן בכף הרגל וזקוקים לפרטים נוספים אודות טיפול בדורבן העקב בגלי הלם פנו אלינו עוד היום ונשמח לסייע.