דורבן בהריון

טיפול דורבן בעקב הרגל בהריון

נשים רבות מתלוננות במהלך ההריון על דורבן- בעקב או כאבי עקב – heel spur syndrome הגורם הנפוץ ביותר לכאבי עקב הוא הדורבן. דורבן בעקב הוא זיז מסויד הנוצר בנקודת החיבור של רקמת הפשייה לעקב. הסימפטומים: כאבים בעקב (יכולים להיות חריפים) המחמירים עם בתחילת ההליכה, צליעה.
המונח דורבן (Plantar fasciitis) ברפואה מתייחס למצב בו ישנם כאבים(לעתים בשל בליטה גרמית שהתפתחה) בעקב כף הרגל ברקמת החיתולית הכפית (plantar fascia) המחברת את עצמות כף הרגל ועוטפת את השרירים במקום. כאבים אלו מופיעים בזמן דריכה והליכה. תחושת הכאב מופיעה בדרך כלל לאחר פעילות פיזית או בדריכה ראשונה לאחר מנוחה. עוצמת הכאב נעה מבינונית עד קשה ויכולה להגיע עד כדי קושי ניכר בהליכה ואף צליעה. ללא טיפול מתאים הבעיה עלולה להפוך כרונית ולגרום לפגיעה תפקודית משמעותית. האבחון מתבצע בדרך כלל על פי האנמנזה וכן באמצעות מישוש האזור ועריכת צילום רנטגן שבו ניתן לראות בחלק מהמקרים זיז גרמי בולט שהתפתח בעצם העקב
הסבר לתופעה
הגישה הנפוצה מסבירה את התופעה כהיווצרות דלקת מקומית ברקמה העמוקה בכף הרגל. ישנה גישה נוספת השוללת זאת וסוברת כי אין עדות לקיומה של דלקת באזור, ומסבירה תופעה זו כמצב של תהליך ניווני ברקמת כף הרגל הנגרם כתוצאה מעומס יתר על האזור. גישה אחרת טוענת כי התופעה נובעת עקב מתחים ולחצים רגשיים.
הגורמים
הגורמים לתופעה נובעים בשל אחד או יותר מהמקרים הבאים עודף משקל, אי איזון של המפרקים וחוליות הגב שהיה ממושכת בעמידה. פעילות אינטנסיבית בעמידה, מכה ישירה, מבנה לא תקין של כף הרגל (רגל שטוחה, קשת גבוהה, פנייה כלפי פנים), חוסר איזון שרירי ועוד.
הטיפול בשיטת CRT
מטפלים בשורש הבעיה ולא רק בסימפטום,בשונה מטיפולים אחרים המקובלים בשוק אנו מטפלים בשורש הבעייה, דורבן נוצר כתוצאה מאי איזון הגוף החל ממפרק שלא יושב במקומו ועד חוליות הגב ברגע שהאדם אינו הולך מאוזן נוצר לחץ על איזור העקב ומתפתחת דלקת.
מתודולוגיית הטיפול מבוססת על התערבות מכנית ודינמית בשיתוף המטופל. בטיפול זה אנו מבצעים איזון של המפרקים וחוליות הגב ובכך משנים את הלחץ הנוצר על העקב.
בשלב השני מחברים את המכשיר "Auralon C" הטיפולי לאזור הפגוע, אשר מכוון מחדש את אותות האיברים הפגועים למסלולם המקורי, הנורמאלי והבריא הטכניקה הייחודית מאפשרת את חידוש פעילות התא, טיפול בדלקת והפחתת כאבים. משפרת את יכולת התנועה של המפרקים ומקלה משמעותית על הכאבים כבר לאחר הטיפול הראשון.

טיפול נוסף הוא חיבור הרגל הבעייתית למכשיר גלי הלם המפרק את ההסתיידות בכף הרגל

למידע נוסף חייגו 077-9971722

מידע נוסף על טיפול ב- דורבן בשיטת CRTי