טיפול בגלי הלם

טיפול בגלי הלם

טיפול בבעיות אורתופדיות באמצעות גלי הלם-סובלים מכאב בעקב הרגל כתף מרפק שורש כף היד כאבי ברכיים ירכיים? טיפול בגלי הלם יסייע לכם לטפל בבעיה ללא ניתוח וזריקות בתוך זמן קצר. טיפול בגלי הלם נפוץ מיום ליום ורוב הרופאים והפיזיוטרפיסטים  מודעים לטיפול והצלחותיו וממליצים עליו בחום למטופלים, חברות הביטוח מכירות בו כטיפול מונע ניתוח ומשלמות החזרים למבוטחים וטיפו בגלי הלם הפך באופן חד משמעי לטיפול המומלץ לבעיות אורתופדיות נפוצות כמו: דורבן ודלקות והסתיידויות בכתף ברכיים ורכיים מפרק היד שורש כף היד.

מה זה גלי הלם?טיפול בגלי הלם

גלי-הלם אקוסטיים ESWT– Extracorporeal Shock Wave Therapy

מכשיר גלי הלם- אורתוספק-מכשיר גדול ועצמתי זה, מחולל גלי הלם אקוסטיים בעלי עצמה גבוהה במיוחד המיועדים לריסוק היסתיידויות הנמצאות על הגידים וגורמות לדלקות ולכאבים. עצמתו הגבוהה מאפשרת חדירות גבוהה לרקמות (חדירות של 6.5 ס"מ) ומיקוד ברקמה המטופלת ובסביבתה. ההשפעות של הטיפול בגלי הלם היא צמיחה של כלי דם חדשים באזור הטיפול ריסוק ההסתיידות ריפוי דלקות וזירוז תהליכי הריפוי באזור הפגוע.

ויפול בגלי הלם נחשבים לכלי הטיפולי החדשני והיעיל ביותר לטיפול בבעיות אורתופדיות. תדירות הטיפול במכשיר זה היא בין שבוע לשלושה שבועות בהתאם לבעיה כאשר כמות הטיפולים המומלצת הממוצעת היא 5- 10 טיפולים. לאחר הטיפול בגלי ההלם המטופל ממשיך בשגרת יומו כרגיל.

איך מתבצע  טיפול בגלי הלם?

מכשיר האורטוספק Orthospec מטפל בעזרת גלי הלם אקוסטיים, המכוונים לאזורים שנפגעו מהסתיידות גידים ודלקות אחרות בגידים ובמפרקים, הטיפול נמשך כ-20 דקות, בישיבה או בשכיבה בהתאם לאזור הטיפול. גלי הלם ממוססים את הסידן שגרם לדלקת וגורמים לו להיספג בגוף. גלי ההלם מרעידים את אזור ההסתיידות ומפוררים אותה ובכך מסייעים לטפל בבעיות אורתופדיות. בנוסף טיפול בגלי הלם מגביר את זרימת הדם במקום הפגוע, על ידי הרחבת כלי הדם וייצור כלי דם חדשים.

בשונה מרוב המכונים שבהם הטיפול בגלי הלם מתבצע ע"י טכנאים, במרכז הרפואי להתחדשות התא אנחנו מטפלים בנוסף למכשיר גלי הלם גם בטיפולים נוספים על מנת למצוא ולטפל בשורש הבעיה ובמכשירים נוספים כגון AURALON C כירופרקטיקה עדינה, דיקור, פיזיוטרפיה, טווינא ושיטות טיפול יחודיות.

טיפול בגלי הלם

טיפול בגלי הלם
טיפול בגלי הלם

 

 

 

 

למי מתאים טיפול בגלי הלם?

לכל מי שלא מעוניין בטיפול פולשני חולי סכרת, ספורטאים שנפגעו בגפיהם וזקוקים לטיפול מהיר ולמי שסובל מתסמיני דורבן בעקב, טניס אלבו גולף אלבו, כתף קפואה או פגועה, הסתיידות בכתף, לסובלים מכאבי גב וברכיים כאבים בשורש כף היד כאבי כפות רגליים ואצבעות הידיים.

באיזה בעיות ניתן לטפל באמצעות גלי הלם ?

כאבי כתףכתף קפואה, שכמות, הסתיידות, דלקות, שינויים ניווניים
כאבי מרפקמרפק טניס אלבו מרפק גולף אלבו
כאבי כף היד: טריגר פינגר, תסמונת התעלה הקרפלית, דה קרווין,תעלת הקוביטל
כאבי גב תחתון: אישיאס, דלקות, שינויים ניווניים
כאבי רצפת האגן: הסתיידות, דלקות, שינויים ניווניים
כאבי ירך: טרוכנטריק בורסיטיס, הסתיידות, דלקות,
כאבי ברכיים: הסתיידוית גידים, דלקות גידים,
כאבי גיד אכילס: הסתיידות, דלקות,
כאבי כף הרגלדורבן בעקב,  פלנטר פסאיטיס (plantar fasciitis), מורטון נוירומה, מטטרסלגיה, רגל כבדה, נימול, הסתיידות,דלקות,

כאבי כתף , דלקת כתף, בורסיטיס בכתף או כתף קפואה מדובר בתהליך המתרחש בגידי השרירים המקיפים את הכתף. תהליך זה מלווה בהסתיידויות בגידי השרירים הללו, ומתאפיין בכאבים עזים ובהגבלת תנועה,

דורבן  בעקבוגיד אכילס-דורבן עקב היא תופעה, שראשיתה בתהליך דלקתי המלווה בהסתיידות באזור החיבור בין הרצועות בכף הרגל לעצם העקב. הסתיידות זו יוצרת מעין "קוץ" באזור הדריכה של כף הרגל,

 ברכיים-מתיחה, דלקות גידים, רצועות כאב פנימי ודלקות.

מרפק טניס או גולף אלבו – כאבים במרפק ודלקות במרפק הן תופעות שכיחות אצל מי שסובל מחוליות הגב והצוואר ולמרבים להשתמש בזרועותיו בתנועות חוזרות ונישנות או המאמצים את יד והגוף בפיתאומיות כגון מרימי משקולות,

תסמונת התעלה הקרפלית-נגרמת מלחץ על העצב המדיאני בתעלה הכפית של שורש כף היד מכשיר גלי ההלם משחרר ומפורר את הסתימה בתעלת שורש כף היד.

טריגר פינגר אצבע הדק- נגרמת שהגיד המכופף של האצבע נפגע וגורם לנעילת האצבע מכשיר גלי הלם משחרר את ההתעבות וההיסתיידות בגיד.

מה אחוזי ההצלחה בטיפול בגלי הלם ?

ברשת מרפאות CRT הפזורות ברחבי הארץ יש בקרוב ל 100% הצלחה בטיפול גלי הלם בזכות המקצועיות המכשור והנסיון הרב שנצבר במהלך השנים.

כמה זמן אורך טיפול בגלי הלם?

טיפול במכשיר גלי הלם אורך כ-20 דקות  במרווח של שבוע עד שלושה  שבועות בהתאם למצבו של המטופל

איך מתבצע טיפול בגלי הלם?

המטופל שוכב או יושב ואל האיבר הפגועה מוצמד הרפלקטור המשגר גלי ההלם המטפל בהיסתיידות ובדלקת  בדרך כלל אחרי הטיפול בכאב פוחת בצורה ניכרת.

האם הטיפול בגלי הלם כואב?

ראשית רצוי שהטיפול בגלי הלם יכאב במידה והטיפול לא כואב הטיפול פחות יעיל. רמת הכאב תלוי במצבו של המטופל ובמידת הסבל האישית המטפל יכול לשלוט בעוצמת מכשיר גלי ההלם. מכשיר auralon c מפחית את עוצמת הכאב.

האם יש תופעות לוואי בטיפול גלי הלם?

לעיתים נדירות יכולה להיות ריאקציה תחושת אי נוחות או כאבים לאחר הטיפול, אך זוהי תופעה זמנית, שלאחריה תגיע הקלה. הטיפול אינו פולשני, נעשה בחלק החיצוני של העור ולכן אינו טומן בחובו את הסיכונים הרבים המתלווים לניתוחים ופרוצדורות פולשניות אחרות.

האם טיפול בגלי הלם בטוח?

הטיפול בגלי הלם אינו פולשני ומיושם כבר יותר מ-20 שנה בכל הטיפולים במערכת השרירית-שלדית לא נמצאו תופעות לוואי ורק לעיתים רחוקות חש המטופל כאבים קלים ביותר ואדמומיות אשר חולפים תוך זמן קצר.

האם טיפול בגלי הלם מוכר בחברות הביטוח? 

טיפול בגלי הלם מוכר בחברות הביטוח הפרטיות כטיפול מחליף ניתוח בהתאם לפוליסה האישית שלך.

מתי חשים בשיפור אחר טיפול בגלי הלם?

ריפוי בגלי הלם הוא עניין אנדבדואלי בחלק מהמקרים השיפור יורגש באופן מיידי, ובמקרים אחרים עם התקדמות בסדרת הטיפולים. במקרים מסויימים כשאין שיפור מלא  יש צורך לעשות הפסקה בכדי שהגוף ישלים את תהליך הריפוי.

האם מכשיר גלי הלם מאושרים ע"י משרד הבריאות?

מכשירי גלי הלם  מאושרים לשימוש ע"י ה FDA האמריקאי, CE האירופאי ומשרד הבריאות בארץ (אישור אמ"ר)

לתאום פגישת יעוץ ואבחון חינם בסניף הקרוב לביתך  פנה אלינו בצור קשר. או 072-3255760 (התחייבות להצלחה!)

אלי נחום– מנהל פורום גלי הלם באתר דוקטורס

סרטון טיפול בגלי הלם

טיפול בגלי הלם
טיפול בגלי הלם